Nitra zdolala Piešťany

14.9.2014 23:20

Druhé kolo dalo dohromady Nitru s Piešťanmi. Nitra hrala vlani finále, hostia semifinále. Očakával sa kvalitný hokej.

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom dramatickom zápase 2. kola Tipsport extraligy nad Piešťanmi 5:4 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli po prvej tretine už 2:0 po góloch Filipa Bajteka a Jozefa Stümpela, ale hostia odpovedali v druhej dvadsaťminútovke. V 23. min sa najprv v presilovej hre presadil Matúš Rais a o päť minút neskôr vyrovnal Tomáš Klempa. Nitrania sa opäť dostali do vedenia v 36. min po presnom zásahu Richarda Mráza a na 4:2 upravil v 46. min Jakub Ručkay. Hostia sa však nevzdávali, v presilovke znížil v 51. min Tibor Kutálek a Jozef Haring o minútu neskôr rozhodol o tom, že sa bude predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich sa už v prvej sérii presadil domáci Roman Tománek, jeho pokus bol jediný úspešný zo všetkých piatch.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 2. kolo:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Bajtek (Piačka, Lelkeš), 9. Stümpel (Tománek, H. Ručkay), 36. R. Mráz (M. Kováčik), 46. J. Ručkay (Marek Slovák, J. Štefanka), rozhodujúci sam. nájazd Tománek - 23. Rais (Románek, Klempa), 28. Klempa (Šedivý), 51. Kutálek (Rapáč, Rais), 52. Haring (Hamrák)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 3222 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Ordzovenský, Nádašdi, Guoth, Milo, Eremenko, Kloz - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - R. Mráz, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Marek Slovák - Piačka, Lelkeš, Bajtek

Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka - Klempa, Mišura, Románek - Kutálek, Holovič, Rapáč - Haring, Hamrák, Lichanec - Brzobohatý, M. Toman, Vaculín