Guliar Matušík majstrom Európy

20.8.2014 14:56

V druhý súťažný deň na majstrovstvách Európy v atletike zdravotne znevýhodnených športovcov vo Swansea vo Walese zažilo Slovensko prvú medailovú radosť a hneď zlatú. Postaral sa o ňu Adrián Matušík, ktorý vyhral súťaž guliarov v skupine F44 výkonom 16,19 m.

Druhý skončil Chorvát Ivan Katanušič (14,61) a tretí ďalší chorvátsky reprezentant Josip Slivar (14,57). Na víťazného Matušíka čaká na ME vo Swansea ešte hod

Tridsaťštyriročný rodák z Bratislavy Matušík, ktorý žije a trénuje v Nových Zámkoch, bol pred úrazom aj členom ASVŠ Banská Bystrica. "Po zranení ľavej dolnej končatiny, ktoré utrpel v roku 2001, sa začal venovať atletike zdravotne znevýhodnených. V roku 2012 absolvoval v Londýne svoju premiéru na PH. Vlani na MS v Lyone získal striebro vo vrhu guľou a bronz v hode diskom," informuje server Slovenského paralympijského výboru.

V stredu absolvoval finále v oštepe skupine F57 aj Slovák Július Huťka a výkonom 28,06 obsadil 5. miesto.

Výsledky:
Muži (skupina F44) - guľa: 1. Matušík (SR) 16,19, 2. Katanušič 14,61, 3. Slivar 14,57, oštep (skupina F57): 1. Ašapatov (Rus.) 34,19, 2. Alachverdiev (Azer.) 32,49, 3. Ntomgkioni (Gréc.) 31,87,... 5. Huťka (SR) 28,06