Chicago zvíťazilo v predĺžení, Hossa asistoval

SITA, nhl.com
24.4.2014 07:27

Hokejisti Chicaga zvíťazili vo štvrtom súboji 1. kola play-off Východnej konferencie NHL nad St. Louis 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

Obhajcovia triumfu v Stanleyho pohári mali na domácom ľade namále, lebo so St. Louis prehrávali ešte štyri minúty pred koncom 2:3. Potom však vyrovnal Bryan Bickell a v 12. min predĺženia rozhodol o víťazstve domácich kanonier Patrick Kane.

Slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa si pripísal asistenciu na góle Bickella a celkovo päťkrát vystrelil na brankára Ryana Millera. Jeho kolega a krajan Michal Handzuš zblokoval dve strely, ale do štatistík produktivity sa nezapísal.

Aj štvrtý zápas vyrovnanej série medzi Pittsburghom a Columbusom sa skončil 4:3. Tentoraz sa tešili Blue Jackets, ktorí mali výhodu domáceho ľadu a vyrovnali stav série na 2:2. Hostia z Pittsburghu trestuhodne zahodili trojgólový náskok, keď už v 11. min viedli po góle Jamesa Neala 3:0.

Domáci zasypali brankára Marca-Andreho Fleuryho 46 strelami a nakoniec ich ofenzíva slávila úspech. Najprv 24 sekúnd pred naplnením 60. min Brandon Dubinsky vyrovnal na 3:3 a v 3. min predĺženia Nick Foligno strhol víťazstvo na stranu Columbusu.

Víťazovi Západnej konferencie Anaheimu nestačilo vedenie 2:0 na ľade Dallasu po prvej tretine. V prostrednej časti domáci prestrieľali hostí 16:3 a vyrovnali na 2:2. V tretej tretine napokon gólmi Codyho Eakina a Alexa Goligoského otočili výboj a zrovnali krok v sérii na 2:2.

Anaheim nastúpil na zápas bez zraneného kapitána a najproduktívnejšieho hráča Ryana Getzlafa a tiež bez fínskeho veterána Teemu Selänneho, ktorého neúčasť si vyžiadali zmeny v zostave.

1. kolo play-off NHL ročníka 2013/14 (hrá sa na 4 víťazstvá)

Východná konferencia - štvrťfinále:
Columbus - Pittsburgh 4:3 po predĺžení (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0) - stav série: 2:2
Góly: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 34. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, J. Johnson), 63. N. Foligno (Umberger, Wisniewski) - 7. Adams (Brandon Sutter, P. Martin), 11. Kunitz (Niskanen, P. Martin), 12. Neal (J. Jokinen, Malkin)

Západná konferencia - štvrťfinále:
Dallas - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0) - stav série: 2:2
Góly: 21. Jamie Benn, 27. Fiddler (Horcoff, Jordie Benn), 47. Eakin (Roussel, Lehtonen), 48. Goligoski (Fiddler, Horcoff) - 13. Allen (Fowler, Cogliano), 19. Maroon (Perreault)

Chicago - St. Louis 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0) - stav série: 2:2
Góly: 29. Shaw (Toews, P. Kane), 37. P. Kane (Oduya, Toews), 57. Bickell (Rozsíval, MARIÁN HOSSA), 72. P. Kane (B. Smith) - 39. Tarasenko (Shattenkirk, Sobotka), 40. Lapierre (Ott, Porter), 53. Tarasenko (Pietrangelo)
Marián Hossa odohral 21:11 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 5 striel, 1 zblokovaná strela, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 13:20 min, 2 trestné minúty, 2 zblokované strely, 27% úspešnosť na vhadzovaní (3 z 11)

Štvrtkový program 1. kola play-off NHL:
Východná konferencia: Detroit - Boston /stav série: 1:2/. Západná konferencia: Minnesota - Colorado /stav série: 1:2/, Los Angeles - San Jose /stav série: 0:3/