Prešov v dlhodobej časti nepustil súperom ani bod

SITA TA3
17.4.2014 21:27

Hádzanári Tatrana Prešov prešli základnou i nadstavbovou časťou extraligy mužov bez zaváhania. Šarišania v tabuľkovej časti súťaže vyhrali všetkých 30 zápasov, vo štvrtkovom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. - 6. miesto) zdolali HC Štart Nové Zámky 47:25 (22:9) a natiahli svoju víťaznú sériu v najvyššej slovenskej súťaži na 43 duelov bez prerušenia.

Prešovčania zároveň odčinili stredajšiu prehru v prvom finále Slovenského pohára s Hlohovčanmi (29:35).

Hráči HK Topoľčany tiež potvrdili úlohu favorita na palubovke bratislavského ŠKP, kde vyhrali 29:22 (16:9). Pre Novozámočanov a Bratislavčanov sa sezóna 2013/2014 štvrtkovými prehrami skončila, obsadili konečnú 5., resp. 6. priečku. Nadstavbová časť vyvrcholí v piatok od 18.00 h súbojom HC Sporta Hlohovec - 1. MHK Košice.

Súhrn štvrtkových stretnutí 10. kola v nadstavbovej A-skupine (o 1. - 6. miesto) v hádzanárskej extralige mužov 2013/2014:

ŠKP Bratislava - HK Topoľčany 22:29 (9:16)
Najviac gólov: M. Volentics 6/1, Kasagranda 5/1, Mikes, R. Demovič a Štepanovský po 2 - P. Hruščák 12/5, Ivanicja 4, Jadroň a Žilinčík po 3
Pok. hody: 4/2 - 5/5, vylúčení: 5 - 4, ČK: 60. Š. Macháč za tri vylúčenia - 58. B. Sivák za tri vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 120 divákov
ŠKP držal krok so súperom len do 5. min a stavu 1:1. Topoľčany začali preberať iniciatívu, v 12. min viedli 5:2 a sedem minút neskôr už o päť gólov 10:5. Hostia do prestávky ešte zvýšili svoje vedenie na sedem gólov. Po prestávke sa nič nezmenilo, domáci nepremieňali svoje šance a hostia sa prvýkrát dostali do desaťgólového trháku v 46. min. Bratislavčania do konca duelu iba znížili na konečných 22:29.

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 47:25 (22:9)
Najviac gólov: Hrstka 13, T. Urban 11, D. Krok 8 - Monczka 6 a D. Pogány po 6, Vereš 5
Pok. hody: 1/0 - 1/1, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 623 divákov
Domáci začali opatrne a v 9. min prehrávali 3:4. Od tohto momentu začali Prešovčania šliapať do plných, o sedem minút neskôr už viedli o päť gólov (11:6) a do konca prvého polčasu zvýšili svoj náskok na trinásť gólov (22:9). Novozámčania sa nezmohli na výraznejší odpor, svoj prvý presný zásah v druhom dejstve dosiahli až v jeho 6. minúte, keď upravili na 10:25. Prešov najvyššie viedol o 26 gólov a napokon zvíťazil 47:25.