Slov-matic FOFO si poradil s FC Litija, Dinamo Moskva do Final Four

21.11.2013 22:12

Hráči tímu Slov-matic FOFO Bratislava uspeli vo svojom druhom súboji elitnej fázy UEFA Futsal Cupu 2013/2014, keď v slovinskom Lašku vo štvrtok večer zdolali domáce mužstvo FC Litija tesne 4:3.

Zverenci trénera Jána Janíka sa ujali vedenia v 13. min, keď Kyjovský zakončil bleskový protiútok popod brankára súpera. Druhý gól slovenského šampióna pridal v 18. min Bartošek, no 69 sekúnd pred polčasovou prestávkou znížil domáci kapitán Igor Osredkar. Už v úvode II. polčasu tréner FC Litija siahol k hre s brankárom v poli a Slovinci v 28. min vyrovnali na 2:2, do streleckej listiny sa zapísal Pertič.

Vzápätí však opäť Bartošek využil zaváhanie domácej defenzívy a poslal Slov-matic FOFO do najtesnejšieho vedenia. V 36. min organizátori turnaja opäť prekonali spoľahlivého Gašparoviča, keď rovnakú akciu ako pri ich druhom góle tentoraz zakončil Vrhovec.

Ideálnu šancu rozhodnúť mal 101 sekúnd pred koncom Rejžek, ale netrafil odkrytú bránku súpera. Len 23 sekúnd pred záverečným klaksónom využil hru súpera s piatimi hráčmi v poli Bartošek a zabezpečil slovenskému majstrovi víťazstvo 4:3.

Slov-matic FOFO Bratislava dosiahol v tejto fáze súťaže prvé víťazstvo od novembra 2010, keď v kazašskom meste Almaty zdolal poľský klub Akademia FC Pniewy 3:0.
V sobotu 23. novembra nastúpia Bratislavčania o 18.00 h proti srbskému klubu KMF Ekonomac Kragujevac.

UEFA Futsal Cup 2013/2014 - elitná fáza - Laško (Slovin.)

B-skupina:
FC Litija (Slovin.) - Slov-matic FOFO Bratislava 3:4 (1:2)
Góly: 19. I. Osredkar, 28. Pertič, 36. Vrhovec - 13. Kyjovský, 18., 30. a 40. Bartošek, ŽK: 5. Vrhovec - 40. Rejžek, rozhodovali: Panagides (Cyp.) a Farkas (Maď.)
Zostava Slov-maticu FOFO: Gašparovič (Brndiar) - Kyjovský, Kozár, Mikita, Haľko - Rafaj, Drahovský, Rick, Rejžek, Brunovský, Fehérvári, M. Bahna, Bartošek

MFK Dinamo Moskva (Rus.) - KMF Ekonomac Kragujevac (Srb.) 5:0 (1:0)