Woods po dva a pol roku opäť svetovou jednotkou

SITA, TA3
25.3.2013 19:59

Americký golfista Tiger Woods sa v pondelok stal po dva a pol roku opäť svetovou jednotkou, keď triumfoval na turnaji Arnold Palmer Invitational v Orlande.

Tridsaťsedemročný kalifornský rodák nahradil na najvyššom poste v renkingu Roryho McIlroya zo Severného Írska.

Woods dosiahol v pondelok na ihrisku Bay Hill ôsmy titul a stal sa prvým golfistom s ôsmimi úspechmi na jednom podujatí PGA. Víťaz štrnástich turnajov Major bol na vrchole rebríčka naposledy 30. októbra 2010, svetovou jednotkou bol 623 týždňov. Po sérii zranení a sexuálnom škandále sa však začal postupne v renkingu prepadať. Woods 51-krát vyhral turnaj z 54, ak viedol pred finálovým kolom. Celkovo získal 78. triumf na okruhu PGA a historickému rekordérovi Samovi Sneadovi sa priblížil na rozdiel štyroch prvenstiev.