Hlohovec doslova "sfúkol" Prešov

TA3 SITA
16.2.2013 22:24

Po rozpačitom vstupe do sezóny si hádzanári Hlohovca zápasy doslova vychutnávajú. V našej lige neprehrali už 10 stretnutí, keď ich nedokázal zastaviť ani majstrovský Prešov. Iné mužstvá sa však dokážu vyhecovať iba na Prešov, čo sa ukázalo aj v súboji o 2. miesto tabuľky, v ktorom Michalovce vybuchli na palubovke Hlohovca 22:43.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola TIPOS extraligy mužov v hádzanej:

HC Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 33:28 (19:13)
Najviac gólov: Čačič 8, T. Straňovský 7/2, Monczka, Sivák a Ivanov po 5 - Fuňak 12/3, Šiška 3/1, Pristáš, Ľoch a Hriňák po 3
Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 6 - 5, ČK: Sivák (Nové Zámky) za tri vylúčnia, rozhodovali: Budzák a Varga, 482 divákov
Úvod zápasu bol vyrovnaný. V polovici prvého dejstva sa však začali prejavovať väčšie kvality domácich hádzanárov, ktorí si utvorili do polčasovej prestávky šesťgólový náskok. Po zmene strán hráči Nových Zámkov zvyšovali vedenie, vyšlo im niekoľko dobrých obranných zákrokov a rýchlych protiútokov. V 43. min bol najvyšší rozdiel v stretnutí 26:17, ale v závere duelu domáci umožnili vlastnou nepozornosťou Košičanom "kozmeticky" upraviť konečný

HK Topoľčany - Slovan Modra 34:25 (15:9)
Najviac gólov: Cigáň 11, Masaryk 4, Klačanský 4/1 - Tschur 8/4, Malovec 4, Lackovič 3
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 8 - 9, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 480 divákov
Bola to jednoznačná záležitosť domáceho družstva, ktoré viedlo od začiatku zápasu. V závere duelu dostali v drese Topoľčian príležitosť všetci hráči z lavičky. Strelecky sa presadil domáci Branislav Cigáň, autor 11 gólov.

HC Sporta Hlohovec - HC winLand Michalovce 43:22 (23:11)
Najviac gólov: F. Zaťko 8/2, Ľ. Ďuriš, Mazur a Tallo po 6 - Gamrát 9, P. Hruščák 4/2
Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Macko a J. Volentics, 1300 divákov
V 11. min bol stav vyrovnaný 4:4, potom však Hlohovec doslova "sfúkol" svojho súpera v priamom súboji o 2. miesto v tabuľke. Sporta mala v bránke výborného Olejára, prezentovala sa pevnou defenzívou a darili sa jej protiútoky. Už do polčasovej prestávky získala rozhodujúci náskok (23:11). Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci bavili divákov útočnými akciami. Hlohovec po najlepšom výkone a pred návštevou sezóny zdolal Michalovce vysoko 43:22.