Nehoda českého autobusu v Chorvátsku si vyžiadala osem obetí

  Článok bol aktualizovaný: 24.06.2012 14:49:27

Nehoda českého autobusu v Chorvátsku si vyžiadala osem obetí

23.06.2012 09:39:15|Zdroj:TA3 SITA, TASR

Ďalších 43 je zranených, z toho dvaja ťažko. Všetkých previezli do nemocnice v Gospiči. Autobus z neznámych príčin narazil do zvodidiel a prevrátil sa. V autobuse sa podľa Ministerstva zahraničných vecí nemali nachádzať občania Slovenskej republiky.

Časť pasažierov by sa mala v nedeľu presunúť do Českej republiky.

Načítava sa TA3 video.
Vložiť video
Načítava sa TA3 video.
Vložiť video

Pre aktuálne informácie sme sa do Chorvátska spojili s našim reportérom Vladom Vondrákom:

Načítava sa TA3 video.
Vložiť video
Načítava sa TA3 video.
Vložiť video

Kvôli nehode bola chorvátska hlavná diaľničná tepna uzavretá viac než 11 hodín:

Načítava sa TA3 video.
Vložiť video

Podarilo sa nám spojiť sa s majiteľom cestovnej kancelárie Atlas Adria ako aj s jej zástupcom v Chorvátsku:

Načítava sa TA3 video.
Vložiť video

Sedem ľudí prišlo dnes ráno o život pri havárii českého autobusu na diaľnici zo Záhrebu do Splitu v strednom Chorvátsku. Ďalších 44 osôb je zranených, dvaja z nich ťažko. Chorvátsky server Novi list s odvolaním sa na záchranárov uviedol, že všetky obete sú Česi.

Autobus s viac ako 50 cestujúcimi havaroval približne o štvrtej hodine ráno pri tuneli Krpani neďaleko obce Sveti Rok. Autobus patril brnianskej cestovnej kancelárii Atlas Adria. Na diaľnici zastavili po havárii premávku v oboch smeroch.
Vážne zranených previezli do nemocnice v chorvátskom Gospiči. Podľa portálu Večernji list je medzi mŕtvymi zrejme aj malé dieťa. Nehoda sa podľa chorvátskych médií pravdepodobne stala po tom, ako šofér zaspal a autobus narazil do stĺpu na ľavej strane cesty. Potom sa odrazil na pravú stranu vozovky, prerazil plot a prevrátil sa na bok.

Podľa Večernjiho listu je autobus úplne zničený a v okolí je rozhádzané množstvo vecí. Na mieste zasahovali záchranári z miest Gospič a Zadar, zranených prepravil do nemocnice vrtuľník.

Ministerstvo zahraničných vecí SR nemá informácie o tom, že by v českom autobuse, ktorý dnes havaroval v Chorvátsku, boli aj Slováci.

"Podľa informácií, ktoré mám k dispozícii, v autobuse neboli občania SR," uviedol pre TASR hovorca MZV SR Boris Gandel. Dodal, že ministerstvo je v spojení s českou stranou.

TAGY:nehoda, Chorvátsko, autobus

Súvisiace články

Diskusia

Najsledovanejšie

Program

  • 07:00 Ranné správy
  • 07:30 Ranné správy
  • 08:00 Ranné správy
  • 08:30 Ranné správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Cestovanie za golfom(repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Ekonomika
  • 12:45 Spektrum (repríza)
  • 13:00 Správy
  • 14:00 Správy / Štúdio TA3
  • 14:30 13. komnata(repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Ekonomika a šport
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Dokument
  • 16:45 Svet technológií (repríza)
  • 17:00 Správy / Štúdio TA3
  • 17:30 Správy / Štúdio TA3
  • 18:00 Správy
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:00 Správy
  • 19:30 Ekonomika
  • 20:00 Portrét
  • 20:30 Správy
  • 20:45 Peňaženka
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Showbiz (repríza)
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:30 Bez dresu
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 06:00 Ranné správy
  • 06:30 Ranné správy
  • 07:00 Ranné správy
  • 07:30 Ranné správy
  • 08:00 Ranné správy
  • 08:30 Ranné správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Dokument(repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Ekonomika
  • 12:45 Dokument(repríza)
  • 13:00 Správy / Štúdio TA3
  • 13:40 Ekonomika a šport
  • 14:00 Správy / Štúdio TA3
  • 14:30 Týždeň v kultúre (repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Správy
  • 15:40 Ekonomika a šport
  • 16:00 Žurnál
  • 16:45 Spektrum(repríza)
  • 17:00 Správy / Štúdio TA3
  • 17:30 Správy / Štúdio TA3 / Záznam TB
  • 18:00 Cestujeme bez hraníc(repríza)
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:00 Správy
  • 19:30 Ekonomika
  • 20:00 Dokument
  • 20:30 Správy
  • 20:45 Labyrint
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Portrét (repríza)
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:15 Správy - TB zostrih
  • 00:00 24 hodín vo svete (repríza)
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 06:00 Ranné správy
  • 06:30 Ranné správy
  • 07:00 Ranné správy
  • 07:30 Ranné správy
  • 08:00 Ranné správy
  • 08:30 Ranné správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Týždeň v kultúre(repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Ekonomika
  • 12:45 Labyrint (repríza)
  • 13:00 Správy / Štúdio TA3
  • 13:40 Ekonomika a šport
  • 14:00 Správy / Štúdio TA3
  • 14:30 Motoring (repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Správy
  • 15:40 Ekonomika a šport
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Ekonomika
  • 16:45 Spektrum (repríza)
  • 17:00 Správy / Štúdio TA3
  • 17:30 Správy / Štúdio TA3
  • 18:00 Správy
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:30 Ekonomika
  • 20:00 Cestovanie za golfom
  • 20:30 Správy
  • 20:45 Biznis
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Dokument
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:15 Správy - TB zostrih
  • 00:00 24 hodín vo svete (repríza)
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 06:00 Ranné správy
  • 06:30 Ranné správy
  • 07:00 Ranné správy
  • 07:30 Ranné správy
  • 08:00 Ranné správy
  • 08:30 Ranné správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Dokument
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Ekonomika
  • 12:45 Biznis (repríza)
  • 13:00 Správy / Štúdio TA3
  • 13:40 Ekonomika a šport
  • 14:00 Správy / Štúdio TA3
  • 14:30 Tak takto?! (repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Správy
  • 15:40 Ekonomika a šport
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Dokument (repríza)
  • 17:00 Správy / Štúdio TA3
  • 17:30 Správy / Štúdio TA3
  • 18:00 Správy
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:30 Ekonomika
  • 20:00 Motoring (repríza)
  • 20:30 Správy
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Cestujeme bez hraníc
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 22:45 Golf
  • 23:00 Správy
  • 23:15 Správy - TB zostrih
  • 00:00 24 hodín vo svete(repríza)
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 06:00 Ranné správy
  • 06:30 Ranné správy
  • 07:00 Ranné správy
  • 07:30 Ranné správy
  • 08:00 Ranné správy
  • 08:30 Ranné správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 09:45 Golf (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Cestujeme bez hraníc(repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Ekonomika
  • 12:45 Svet technológií (repríza)
  • 13:00 Správy / Štúdio TA3
  • 13:40 Ekonomika a šport
  • 14:00 Správy / Štúdio TA3
  • 14:30 Analýzy a trendy (repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Správy
  • 15:40 Ekonomika a šport
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Ekonomika
  • 16:45 Biznis (repríza)
  • 17:00 Správy
  • 18:00 Správy
  • 18:15 Bago
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:30 Ekonomika
  • 19:50 Dobré správy
  • 20:30 Správy
  • 20:45 Euronews
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Bravo!
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:15 Rozhovory cez polnoc
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 07:00 Správy
  • 07:30 Správy
  • 08:00 Správy
  • 08:30 Správy
  • 08:45 Bago (repríza)
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Správy
  • 11:30 Dobré správy(repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Cestujeme bez hraníc
  • 13:00 Správy
  • 13:30 Týždeň vo filme
  • 14:00 Správy
  • 14:30 Spektrum
  • 14:45 Rozhovory cez polnoc
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Bravo! (repríza)
  • 17:00 Správy / Štúdio TA3
  • 18:00 Motoring
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:00 Správy
  • 19:30 Portrét (repríza)
  • 20:00 Bez dresu (repríza)
  • 21:00 24 hodín vo svete
  • 21:30 Showbiz(repríza)
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:30 Správy
  • 00:00 24 hodín vo svete (repríza)
  • 00:30 Žurnál
  • 01:00 Koniec vysielania
  • 07:00 Správy
  • 07:30 Správy
  • 08:00 Správy
  • 08:30 Správy
  • 09:00 Správy
  • 09:30 Šport + (repríza)
  • 10:00 Správy
  • 10:30 Správy
  • 11:00 Bez dresu (repríza)
  • 12:00 Žurnál
  • 12:30 Portrét
  • 13:00 Správy
  • 13:30 Showbiz (repríza)
  • 14:00 Správy
  • 14:30 Dokument(repríza)
  • 15:00 Správy / Štúdio TA3
  • 15:30 Týždeň vo filme(repríza)
  • 16:00 Žurnál
  • 16:30 Týždeň v kultúre
  • 17:00 Správy
  • 17:15 Stvorení pre šport
  • 17:30 Správy
  • 17:45 Svet technológií
  • 18:00 13. komnata
  • 18:30 Hlavné správy a šport
  • 19:00 Golf(repríza)
  • 19:15 Správy
  • 19:30 Správy
  • 19:45 Rozhovory cez polnoc(repríza)
  • 21:00 Správy
  • 21:30 Cestovanie za golfom
  • 22:00 Žurnál
  • 22:30 Šport +
  • 23:00 Správy
  • 23:30 Správy(repríza)
  • 00:00 Koniec vysielania

Feedback

Feedback
Captcha (5.29 kB)