Mobilne aplikacie (v mobile)

Nehodu záchranárskeho vrtuľníka vyšetrili, príčinu však nezistili

Vyšetrovatelia leteckých nehôd po necelom roku dokončili hľadanie príčin havárie záchranárskeho vrtuľníka v katastri obce Strelníky. Letecký a námorný vyšetrovací útvar Ministerstva dopravy skonštatoval, že pilot po vzlete 7. septembra nevystúpal do bezpečnej výšky nad okolitým terénom. Prečo, vyšetrovatelia nezistili.

Rusko má v USA nového veľvyslanca, Kisljaka nahradil Antonov

Rusko má nového veľvyslanca v Spojených štátoch. Stal sa ním doterajší námestník ministra zahraničných vecí Anatolij Antonov. Vo funkcii nahradil Sergeja Kisljaka, ktorého v ostatných mesiacoch médiá spájali s aférami okolo možného ruského zásahu do amerických prezidentských volieb.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Bíliková o pohonných látkach a nižších daniach

Ekologickejšie pohonné látky budú zaťažené nižšími daňami. Reč je o benzíne a nafte, ktoré budú obsahovať požadovaný obsah biopalív. Naopak, daň pri menej ekologických palivách sa zvýši. S týmto návrhom prišlo ministerstvo financií, v snahe viac chrániť životné prostredie. A to ešte nie je všetko. Zmeny sa majú dotknúť aj daní z cigariet a tabaku. Otázkou je teda, či budú motoristi alebo fajčiari platiť viac? K tejto téme nám viac povedala Martina Bíliková, riaditeľka odboru nepriamych daní na ministerstve financií.

Závan slobody potlačili sovietske tanky. Od okupácie prešlo 49 rokov

Pred 49 rokmi vtrhli na územie vtedajšieho Československa vojská Varšavskej zmluvy. Akcia s krycím názvom Dunaj dostala zelenú v noci z 20. na 21. augusta 1968. Bola to najväčšia operácia v dejinách východného vojenského bloku. Oficiálne bola označovaná ako internacionálna bratská pomoc.

Slávny Big Ben dočasne odzvonil, podstúpi rekonštrukciu

Symbol Londýna sa odmlčal. Zvony slávnej hodinovej veže - ľudovo nazývanej Big Ben - stíchli na najbližšie štyri roky. Posledné zvonenie pred plánovanou rekonštrukciou si prišli vypočuť stovky Londýnčanov, ale aj turistov.

Vynálezca z Nautila prezradil, čo urobil s nezvestnou novinárkou

Dánsky konštruktér Peter Madsen, ktorého obvinili z usmrtenia švédskej žurnalistky Kim Wallovej priznal, že žena zomrela na palube jeho ponorky a on ju "pochoval" v mori. Súdne pojednávanie s Madsenom bolo neverejné, na žiadosť prokuratúry a obhajoby ale zverejnili jeho vysvetlenie toho, čo sa stalo.