O svoje pozemky sa starajú, problémy však robí burina od cestárov

V jednej zo záhradkárskych osád v Prievidzi vlani časť pozemkov odkúpila Slovenská správa ciest. Odvtedy sa o ne nikto nestaral. Bývalé záhrady sú plné buriny a takmer 140 ďalších záhradkárov má tak o robotu postarané. O obchvate, ktorý by tu mala správa ciest postaviť, sa však hovorí už roky a samotná výstavba je v nedohľadne.

Hokejisti Dukly zahájili letnú prípravu, čakajú posily zo zámoria

Keďže na mestskom zimnom štadióne v Trenčíne prebieha neodkladná rekonštrukcia, hokejisti Dukly začali s letnou prípravou na ľade v aréne Mariána Gáboríka. Nový tréner Miloš Holaň má k dispozícii všetkých podpísaných hráčov okrem dvoch zámorských posíl, ktoré sa k mužstvu pripoja na budúci týždeň.

Pozor na falošné pracovné ponuky, zvýšený počet zaznamenali v Rakúsku

Ak sa chystáte pracovať do Rakúska, mali by ste zbystriť pozornosť. Prezídium policajného zboru totiž upozorňuje na rastúci počet falošných pracovných ponúk v tejto krajine. Slováci, ktorí za prácou k našim západným susedom vycestovali, sa museli vrátiť domov s prázdnymi rukami a ešte aj o stovky eur ľahší.

Z bratislavského lesoparku zmizol život, dve jazerá ostali bez vody

V obľúbenej rekreačnej zóne Bratislavčanov na Železnej studničke zmizol z dvoch nádrží život. Nie sú v nich ryby, lastúrniky ani iné vodné živočíchy. Odleteli aj kačice, lebo prišli o vodnú plochu. Nejde však o žiadnu ekologickú katastrofu. Mestské lesy nádrže vypustili, aby ich mohli rekonštruovať.