Rokovanie parlamentu
Slovensko

Rokovanie parlamentu

Ďalší rokovací deň v parlamente odštartovala rozprava k trom bodom, ktoré do národnej rady predložil rezort zahraničných vecí. Jedným z nich je výročná správa o členstve Slovenskej republiky v Európskej únii a informácia o prioritách nášho predsedníctva v Rade Európskej únie.

POČASIE: Predpoveď na dnes

Postupne oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, prehánky, miestami búrky, aj s krúpami. Denná teplota 18 až 25 st. Prevažne východný, od západu postupne severozápadný vietor do 30 km/h, na juhozápade s nárazmi okolo 55 km/h.

Exprezident sa stal v Británii utečencom, uniká pred väzením

Bývalý maldivský prezident Mohamed Nasheed dostal v Spojenom kráľovstve štatút utečenca. Informovala o tom stanica BBC s odvolaním sa na jeho právnika. Nasheed ako opozičný líder bol vlani kontroverzne uväznený na 13 rokov na základe protiteroristických zákonov.

Clintonová sa vyhla debate s rivalom, radšej sa stretne s voličmi

Uchádzačka o prezidentskú nomináciu za Demokratickú stranu Hillary Clintonová odmietla účasť na ďalšej televíznej debate so svojím straníckym rivalom Berniem Sandersom. Clintonovej hovorkyňa to zdôvodnila tým, že bývalá prvá dáma strávi čas lepšie.

M. Šichtařová o svetových rozdieloch v cene benzínu

Slovenskí vodiči tankujú jeden z najdrahších benzínov na svete. Zo 173 krajín sme na 26. priečke. Dôvodom sú najmä vysoké spotrebné dane, podobne ako v ostatných štátoch Európy. O príčinách a dôsledkoch tohto stavu sme sa rozprávali s Markétou Šichtařovou, riaditeľkou Next Finance.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Stanislav Pánis z J&T Banky.

O náraste tržieb obchodníkov s Ľ. Koršňákom

Obchodníkom sa naprieč Európou darí. Ich tržby v prvom štvrťroku výrazne vzrástli, najmä vďaka vyššej spotrebe domácností, i keď na Slovensku je tento trend slabší. Viac sme sa o príčinách tohto vývoja rozprávali s Ľubomírom Koršňákom, analytikom UniCredit Bank na Slovensku.

V Čile odohrali rekordne dlhý zápas, padlo vyše tisíc gólov

Ak sa doteraz viedli polemiky o najdlhšom a hráčsky najpočetnejšom futbalovom zápase, tak tie sú už minulosťou. Neďaleko čilského hlavného mesta Santiago si v nedeľu 22. mája zahralo futbalový zápas 2357 ľudí, ktorí udržali loptu v hre viac než 120 hodín.