Odchod Veľkej Británie bude veľkým oslabením, myslí si Šefčovič

Odchod Veľkej Británie bude pre Európsku úniu veľkým oslabením. Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič však verí, že pokiaľ bude transparentný a kultivovaný, nenaplnia sa najčernejšie scenáre brexitu. Treba preto teraz konať rýchlo a profesionálne, skonštatoval v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

V Paname po rokoch slávnostne otvoria rozšírený prieplav

V Paname slávnostne otvoria rozšírený Panamský prieplav. Na slávnosti sa zúčastnia desiatky svetových politikov, vrátane amerického prezidenta Baracka Obamu či čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga. Gigantická stavba za vyše 5 miliárd dolárov, umožní preplávať lodiam s trikrát väčšou kapacitou ako doteraz.

Juraj Sagan majstrom Slovenska, prerušil bratovu sériu

Novým majstrom Slovenska v hromadných pretekoch sa stal cestný cyklista Juraj Sagan, ktorý získal svoj premiérový titul. Jazdec stajne Tinkoff sa presadil v závere náročnej trate, keď sa dostal do trojčlennej vedúcej skupiny a do cieľa prišiel na druhom mieste v absolútnom poradí, za českým šampiónom Romanom Kreuzigerom.

Francúzi zvládli obrat proti Írom, hrdinom zápasu Griezmann

Reprezentanti domáceho Francúzska postúpili do štvrťfinále futbalových majstrovstiev Európy 2016. V osemfinále v Lyone zdolali Írov 2:1 (0:1), hoci od 2. min prehrávali gólom z pokutového kopu, ktorý dal Robbie Brady po nedovolenom zákroku Paula Pogbu na Shana Longa.

Britská letecká doprava môže stratiť až 5 % pasažierov

Počet pasažierov leteckej dopravy vo Veľkej Británii by mohol do roku 2020 klesnúť o 3 až 5 percent vzhľadom na očakávaný pokles ekonomiky a oslabenie britskej libry po referende, v ktorom sa odhlasoval odchod krajiny z Európskej únie.

RUDO pomôže nevidiacim, oči nahrádza syntetickým hlasom

Informatici z banskobystrickej Univerzity Mateja Bela vymysleli unikátny počítačový systém pre nevidiacich. Nazvali ho RUDO a je výsledkom dlhoročného výskumu. Prvý prototyp nainštalovali do rodinného domu. Nevidiacim sa prihovára pomocou syntetického hlasu a vo všetkých oblastiach im pomáha v domácnosti.