Opozícia navrhuje príspevok z daní pre seniorov

Dôchodcovia, ktorí počas svojho života vychovali aspoň jedno dieťa, by mohli od nich v dospelosti získať časť zaplatenej dane ako príspevok k dôchodku. Opozičný návrh je reakciou na zlú finančnú situáciu väčšiny staršej generácie. Podľa ministerstva práce je však rizikom diskriminácia a nabúranie celého systému.

Dôvera údajne tlačí na lekárov pri podpise dodatkov k zmluvám

Slovenská lekárska únia špecialistov vyčíta najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovni údajný nátlak na lekárov pri podpise nových dodatkov k zmluvám o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Pripravené dodatky vraj znevýhodňujú lekárov a poškodzujú práva pacientov. Poisťovňa sa bráni s tým, že poistenci zmeny nepocítia.

Česká polícia rozšírila kontroly na hraniciach s Rakúskom

Naši západní susedia rozšírili kontroly na hraniciach s Rakúskom a pripravujú sa tak na možnosť, že by Rakúsko cez víkend zatvorilo svoje hranice. Tento postup očakávajú v reakcii na to, že Maďarsko dostavalo hraničný plot. Utečenci by preto mohli zmeniť svoju trasu do Nemecka cez Českú republiku.

Slovenský priemysel sa prekvapivo prepadol

Slovenský priemysel koncom leta prekvapil. Firmy po dlhej dobe vyrobili menej ako vlani. Informoval o tom štatistický úrad. Naposledy bol priemysel v červených číslach koncom vlaňajška.