POČASIE: Predpoveď na dnes

Prevažne veľká, v západnej polovici územia postupne aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo dážď, od 1300 m sneženie. Denná teplota 10 až 16 st. Prevažne severozápadný vietor do 25 km/h.

Le Penová vyzvala voličov, aby jej pomohli zastaviť súpera

Francúzski prezidentskí kandidáti pokračujú v súboji o hlasy nerozhodnutých voličov. Marine Le Penová najnovšie vyzvala voličov neúspešného kandidáta Jeana-Luka Mélenchona, aby ju v druhom kole podporili. Ľavičiar Mélenchon jej výzvu neopätoval.

Šarapovovú čaká v semifinále Mladenovicová

Ruská tenistka Maria Šarapovová pokračuje v úspešnom návrate na kurty po 15-mesačnom dištanci za užitie meldónia. Na turnaji WTA Porsche Grand Prix v Stuttgarte sa po výhre nad Estónkou Anett Kontaveitovou 6:3, 6:4 prebojovala už do semifinále.

Zásadne zmenil herný priemysel, univerzita mu udelila čestný doktorát

V spoločnosti Nintendo vytvoril množstvo prevratných riešení, ktoré zásadne zmenili herný priemysel. V mnohých oblastiach predbehol svoju dobu. Japonský profesor Masayuki Uemura patrí vo svete medzi uznávaných expertov. Univerzita svätých Cyrila a Metoda v Trnave mu preto udelila čestný doktorát.

V moskovskom metre zavládol chaos, vyhlásili letecký poplach

Pasažierov moskovského metra vydesilo naliehavé hlásenie o leteckom poplachu s výzvou neopúšťať priestory podzemnej dráhy. Opakované varovanie sa päť minút rozliehalo v priestoroch jednej z veľkých staníc v centre mesta, ktorá sa nachádza 40 metrov pod zemou.

Facebook sa pokúsi zabrániť zverejňovaniu násilných videí

Na sociálnu sieť Facebook sa valí vlna kritiky za násilné videá jej užívateľov. Za uplynulé dva týždne sa vysielala už druhýkrát vražda v priamom prenose. Šéf spoločnosti Mark Zuckerberg, tvrdí, že sa zverejňovaniu podobného obsahu pokúsi zabrániť.