Zabíjačkové slávnosti prilákali návštevníkov po celom Slovensku

Posledný fašiangový víkend rozvoniavali zabíjačkové špeciality vo viacerých slovenských mestách a na dedinách. Veselo bolo aj v bratislavskej mestskej časti Ružinov. V rámci tradičných zabíjačkových slávností ľudia ochutnávali čerstvé výrobky a debatovali pri country hudbe.

Rusko zápasí s krízou, predaj luxusných áut paradoxne rastie

Hoci Rusko zápasí s ekonomickou krízou, na cestách sa objavuje čoraz viac drahých automobilov, napr. Porsche či Rolls-Royce. Vyzerá to ako paradox, keďže predaj lacnejších vozidiel padal spolu s cenami ropy a kurzom rubľa, kým tomuto trendu vzdoruje práve luxusný segment. Informovala o tom agentúra Reuters.

HOSŤ V ŠTÚDIU: V. Vaňo o ekonomickej prognóze Európskej komisie

Aktuálna prognóza Európskej komisie hovorí okrem iného o tom, že ekonomické oživenie v eurozóne bude tento rok pokračovať. Rast Slovenska má v tomto roku prekročiť tri percentá, čo je však o niečo menej ako vlani. O odhadoch Európskej komisie sme sa rozprávali s Vladimírom Vaňom, analytikom spoločnosti Sberbank.

Zem minie asteroid s veľmi neistou dráhou

Okolo Zeme začiatkom marca preletí asteroid s veľmi neistou trajektóriou. Podľa amerických vedcov planétu z astronomického pohľadu tesne minie v menšej vzdialenosti ako satelity na geostacionárnej dráhe, ale možno nakoniec pôjde až o niekoľko miliónov kilometrov.