Bratislavu trápi vizuálny smog. Mesto chce sprísniť kritériá

Hlavné mesto pokračuje v boji proti nelegálnym vonkajším reklamám. Od stavebného úradu dostalo už 127 povolení na ich odstránenie. Mesto sa zameriava v prvom rade na tie, ktoré sú postavené v parkoch alebo na iných zelených verejných priestranstvách.

Film o bohatstve ruského premiéra videli milióny ľudí, chystá sa protest
Zahraničie

Film o bohatstve ruského premiéra videli milióny ľudí, chystá sa protest

Napriek vyhrážkam polície a kritike Kremľa ruská opozícia trvá na svojom zámere zorganizovať v nedeľu demonštráciu proti korupcii, ktorú iniciuje aktivista Alexej Navaľnyj. Protestný pochod sa má uskutočniť v takmer stovke ruských miest, v Moskve si organizátori za miesto akcie zvolili Tverskú triedu v srdci mesta. Moskovská radnica demonštráciu nepovolila.

Day a Woodland odstúpili z MS v golfe, vraj pre rodinné dôvody

Seriál MS v golfe pokračuje ďalším turnajom. Tentokrát sa svetová elita stretla v texaskom Austine. Súťaž o jamky ponúkla už pár prekvapení. Počas prvého dňa pre chorobu matky nepokračuje na turnaji svetová trojka Jason Day a pre rodinné dôvody sa odhlásil aj finalista roku 2015 Garry Woodland.

Na úvodných tréningoch F1 viedol tím Mercedesu

Úvodné tréningy pred VC Austrálie šampionátu formuly jeden odjazdili v najrýchlejšom tempe piloti Mercedesu a len v druhom tréningu sa medzi Hamiltona a Bottasa dostalo Ferrari Sebastiana Vettela. Prijateľnú stratu mal ešte štvrtý v poradí Kimi Raikonen, ktorý sa vtesnal do manka jednej sekundy.

Westbrook má na konte ďalší rekord, dvojciferný zápis bez jedinej chyby

Ďalšie triple-double Russella Westbrooka v akuálnej sezóne NBA malo punc jedinečnosti. Rozohrávač Oklahomy sa stal prvým hráčom v histórii, ktorý dosiahol dvojciferný zápis v troch štatistických ukazovateľoch bez jediného streleckého omylu. Westbrook premenil všetkých šesť pokusov z hry a šesť trestných hodov.

HOSŤ V ŠTÚDIU: I. Šramko o daňových licenciách

Daňové licencie, ktoré začali platiť pred tromi rokmi, a ktoré mnohé firmy prijali s nevôľou, čoskoro zaniknú. Súčasná vláda rozhodla, že od roku 2018 sa táto daň stane minulosťou. Rozpočtová rada sa teraz pozrela na to, ako na daňové licencie zareagovali slovenské firmy. Prišla na zaujímavé výsledky, o ktorých nám porozprával Ivan Šramko, predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Druhý pilier mladých neláka. Vstupujú doň ľudia s vyšším príjmom

Mladí nemajú veľký záujem o druhý pilier. Od zavedenia dobrovoľného vstupu v roku 2008 si v ňom začala sporiť iba tretina tých, ktorí prvýkrát prišli na trh práce. Vyplýva to z prepočtov Inštitútu finančnej politiky. Do druhého piliera vstupujú hlavne ľudia s vyšším vzdelaním a vyšším príjmom.

HOSŤ V ŠTÚDIU: P. Vereš o svojich vedeckých úspechoch

Nestáva sa veľmi často, že by si mladých slovenských vedcov všimli najšpičkovejšie vedecké ustanovizne a ponúkli im spoluprácu. Petrovi Verešovi, ktorý je astronómom, sa to podarilo. Svojich zahraničných kolegov presvedčil svojou vedeckou prácou a výskumami. Čomu sa venuje, a aké to je prednášať na prestížnej univerzite a pracovať v NASA, nám porozprával v štúdiu TA3.