Zomrel legendárny kráľ golfu Arnold Palmer

Legendárny americký golfista Arnold Palmer zomrel v nedeľu vo veku 87 rokov. Stalo sa tak v nemocnici v Pittsburghu, kde od štvrtka absolvoval vyšetrenia srdca. Jeho úmrtie potvrdila Golfová asociácia USA.

Slovenskí volejbalisti postúpili na Majstrovstvá Európy v Poľsku

Slovenskí volejbalisti postúpili šiestykrát za sebou na záverečný turnaj majstrovstiev Európy 2017 v Poľsku. Účasť medzi šestnástimi najlepšími tímami starého kontinentu si zverenci Miroslava Palguta definitívne zabezpečili víťazstvom 3:0 nad domácim Chorvátskom.

Mcllroy ovládol finále v Atlante, odnáša si vysokú odmenu

Severoírsky golfista Rory McIlroy triumfoval v sezónnom finále US PGA Tour. V East Lake Golf Club v Atlante sa vďaka vydarenému záverečnému dňu stal víťazom Tour Championship a na odmenách získal spolu 11,53 milióna amerických dolárov.

Dividendy budú zdanené, vláda chce bojovať proti daňovým únikom

Dividendy majú byť od budúceho roka zdanené 7-percentnou sadzbou. Podiel na zisku vyplácaný do alebo z daňových rajov, má podliehať až 35-percentnej dani. Vláda chce aj takto bojovať proti daňovým únikom. Podľa odborníkov môže byť úspešná. Podobné opatrenia by vraj ale mali zaviesť aj ďalšie štáty.

Celebrity hraním golfu pomáhali onkologicky chorým deťom

Známe osobnosti si zmerali sily na charitatívnom golfovom turnaji, aby tak pomohli ľuďom odkázaným na pomoc iných. Peniaze vyzbierané na Golf cupe, ktorý organizuje nadácia Kvapka nádeje, pôjdu na zakúpenie nových prístrojov pre onkologicky choré deti.

Z Číny sa pozerá do vesmíru najväčší teleskop na svete

Čína sprevádzkovala najväčší teleskop na svete, ktorý bude slúžiť na výskum vesmíru vrátane pátrania po prípadných mimozemských civilizáciách. Obrovské zariadenie s tanierovou anténou s priemerom 500 metrov postavili za päť rokov v provincii Kuej-čou na juhozápade krajiny a stálo asi 180 miliónov dolárov.