Obama sa stretol na poslednej večeri s americkými novinármi

Americký prezident Barack Obama si na tradičnom galavečeri s novinármi akreditovanými v Bielom dome opäť riadne zavtipkoval. Večera s washingtonskými reportérmi je pre Biely dom jedným zo spoločenských vrcholov roka. Pre Obamu už posledný.

O Sagana má záujem tím Etixx – Quick-Step

Na Slovensko pri príležitosti 7. ročníka medzinárodných Pretekov Karpatských kuriérov U-23 pricestoval generálny manažér tímu Pro Tour Etixx – Quick-Step Patrick Lefevere. Ten potvrdil záujem o angažovanie slovenského majstra sveta Petra Sagana v súvislosti s ukončením činnosti tímu Tinkoff.

Vláda opäť sľubuje zníženie zadlžovania, opozícia je skeptická

Štát by sa mal prestať zadlžovať v roku 2019. Vyplýva to z najnovších rozpočtových plánov, ktoré schválila vláda. Analytici aj opoziční politici sú ale voči týmto vyhláseniam skeptickí. Vláda Roberta Fica už niekoľkokrát sľubovala zníženie zadlžovania, schodok verejných financií je ale stále na úrovni troch percent HDP.

Pravoslávni veriaci na celom svete oslavujú Veľkú noc

Pravoslávni veriaci na celom svete slávia svoj najvýznamnejší sviatok - Veľkú noc. Bohoslužby na pamiatku Ježišovho zmŕtvychvstania sa konali nielen v tradične "pravoslávnych" krajinách, ale aj v Číne, Mongolsku či Severnej Kórei, kde pôsobí kňaz z Vladivostoku.