Oklahoma opäť zdolala Golden State, triple-double Westbrooka

V basketbalovej NBA sa schyľuje k prekvapeniu, väčšinu sezóny suverénni obhajcovia titulu Golden State Warriors sú jeden zápas od vyradenia z play-off. Vo štvrtom súboji finále Západnej konferencie Golden State prehrali na palubovke Oklahoma City 94:118 a v sérii zaostávajú 1:3.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Stanislav Pánis z J&T Banky.

Grécko dostane z eurovalu ďalšie miliardy eur

Grécko dostane ďalšie peniaze z eurovalu. Európsky stabilizačný mechanizmus uvoľní pre krajinu 10,3 miliardy eur. Pre agentúru DPA to uviedli zdroje na okraji rokovaní ministrov financií eurozóny v Bruseli. Oficiálne sa k tejto informácií zatiaľ nikto nevyjadril.

Cestujete ku hviezdam? Nezabudnite si uterák

Prívlastkom recesistický sa označuje deň pripadajúci na 25. mája s názvom Deň uterákov, prípadne Uterákový deň (Towel Day). Pripomínajú si ho osobitne obdivovatelia britského spisovateľa Douglasa Noela Adamsa (1952-2001), a to nosením uteráka na viditeľnom mieste po celý deň.

Velikán svetovej hudby Bod Dylan oslávil výročie

Legenda svetovej hudby Bob Dylan sa dožila okrúhleho výročia - 75 rokov. Napriek pokročilému veku ešte stále koncertuje, podobne ako jeho rovesník Paul McCartney. Ten v najnovšom rozhovore pre BBC priznal, že po rozpade skupiny Beetles uvažoval, že s hudbou navždy skoncuje.