Kotlebovci chcú novelu ústavy, poslancov je vraj príliš veľa
Slovensko

Kotlebovci chcú novelu ústavy, poslancov je vraj príliš veľa

Zníženie počtu poslancov o 50 by znamenalo zefektívnenie práce Národnej rady Slovenskej republiky. Myslí si to pätica poslancov NR SR za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Preto na septembrovú schôdzu predkladajú návrh zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky aj novelu Ústavného zákona.

V prípade bývalého sudcu Mihála skúmajú možnosť dovolania

Právoplatný rozsudok v prípade bývalého sudcu Juraja Mihála ešte preskúma Generálna prokuratúra. Tá chce zistiť či existuje možnosť podania mimoriadneho dovolania. Súd v máji zastavil trestné stíhanie Mihála za marenie úlohy verejného činiteľa.

Týrané kone vrátili do zlých podmienok pre procesnú chybu

Jedna chyba za druhou. Štátna veterinárna správa odobrala problematickej chovateľke z Piešťan všetky kone, lebo sa o zvieratá údajne nestarala. Neskôr ale skončili opäť na jej ranči. Dôvodom bola procesná chyba. Kone tak zostali v nevyhovujúcich podmienkach.

Turecko ostreľuje Kurdov v Sýrii, zomierajú aj civilisti

Turecké vládne sily bombardovali severné oblasti Sýrie. Pri dvoch útokoch zahynulo najmenej 35 civilistov, uviedli opoziční aktivisti zo Sýrskej organizácie pre ľudské práva. Turecká armáda neskôr informovala o zabití 25 kurdských radikálov.

Biatlonista Otčenáš nadviazal na triumf a zvíťazil v stíhacích pretekoch

Slovenský reprezentant Martin Otčenáš nadviazal na svoj sobotňajší triumf v šprinte a v nedeľu v čase 34:26,2 min s náskokom 28,1 sekundy pri troch streleckých chybách získal zlatú medailu aj v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km na majstrovstvách sveta v letnom biatlone dospelých a juniorov v estónskom Otepää.

Rosberg zvíťazil na poriadne divokej Veľkej cene Belgicka

Nemecký pilot F1 Nico Rosberg na Mercedese triumfoval na "divokej" Veľkej cene Belgicka. Druhé miesto si na okruhu v Spa-Francorchamps vyjazdil Austrálčan Daniel Ricciardo na Red Bulle, pódium doplnil Rosbergov tímový kolega Brit Lewis Hamilton.

Minimálna mzda by sa mohla rozdeliť do sektorov podľa odvetví

Minimálna mzda platí pre všetkých rovnako, čo nezodpovedá ekonomickej realite. Ľudia v niektorých regiónoch či odvetviach zarábajú výrazne viac, lebo sú na to dôvody. Aby bola výška minimálnej mzdy bližšie k skutočnosti, vláda, odbory a zamestnávatelia chcú rokovať o jej rozdelení na viacero úrovní.

Rokovania o TTIP zlyhali, tvrdí nemecký vicekancelár

Rokovania o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi skrachovali. Vyhlásil to nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel. Plánovaná dohoda známa pod skratkou TTIP mala odstrániť prekážky v obchodovaní medzi starým kontinentom a USA.