Film o bohatstve ruského premiéra videli milióny ľudí, chystá sa protest

Napriek vyhrážkam polície a kritike Kremľa ruská opozícia trvá na svojom zámere zorganizovať v nedeľu demonštráciu proti korupcii, ktorú iniciuje aktivista Alexej Navaľnyj. Protestný pochod sa má uskutočniť v takmer stovke ruských miest, v Moskve si organizátori za miesto akcie zvolili Tverskú triedu v srdci mesta. Moskovská radnica demonštráciu nepovolila.

Toronto zdolalo Miami, v zápase výrazne bodoval DeRozan

Už štvrtý víťazný zápas v rade majú za sebou v NBA basketbalisti Toronta. Na palubovke Miami Heat ich k triumfu opäť doviedol DeMar DeRozan, ktorý dokázal v druhom zápase po sebe nastrieľať 40 bodov. Toronto síce prehralo prvú štvrtinu o 10, ale potom hosťujúci hráči v celom zápase dominovali.

Po piatej etape na Cape Epic majú vedenie v rukách Švajčiari

Na Cape Epic mali kusisko smoly vedúci Manuel Fumic s Henriquem Avancinim. Nemecko-brazilská dvojica sa po niekoľkých defektoch prepadla na tretie miesto priebežnej klasifikácie so stratou 9 minút a zrejme definitívne stratila šancu na celkový triumf.

HOSŤ V ŠTÚDIU: I. Šramko o daňových licenciách

Daňové licencie, ktoré začali platiť pred tromi rokmi, a ktoré mnohé firmy prijali s nevôľou, čoskoro zaniknú. Súčasná vláda rozhodla, že od roku 2018 sa táto daň stane minulosťou. Rozpočtová rada sa teraz pozrela na to, ako na daňové licencie zareagovali slovenské firmy. Prišla na zaujímavé výsledky, o ktorých nám porozprával Ivan Šramko, predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Druhý pilier mladých neláka. Vstupujú doň ľudia s vyšším príjmom

Mladí nemajú veľký záujem o druhý pilier. Od zavedenia dobrovoľného vstupu v roku 2008 si v ňom začala sporiť iba tretina tých, ktorí prvýkrát prišli na trh práce. Vyplýva to z prepočtov Inštitútu finančnej politiky. Do druhého piliera vstupujú hlavne ľudia s vyšším vzdelaním a vyšším príjmom.

HOSŤ V ŠTÚDIU: P. Vereš o svojich vedeckých úspechoch

Nestáva sa veľmi často, že by si mladých slovenských vedcov všimli najšpičkovejšie vedecké ustanovizne a ponúkli im spoluprácu. Petrovi Verešovi, ktorý je astronómom, sa to podarilo. Svojich zahraničných kolegov presvedčil svojou vedeckou prácou a výskumami. Čomu sa venuje, a aké to je prednášať na prestížnej univerzite a pracovať v NASA, nám porozprával v štúdiu TA3.