Rokovanie parlamentu aj o neúspešnom návrhu ĽSNS o Domobrane

Rokovanie 21. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá bola pôvodne naplánovaná na tri týždne, sa siedmym dňom skončí. Poslanci nepodporili návrh zákona o domobrane od predstaviteľov ĽSNS, ktorí chceli, aby táto nová zložka plnila najmä preventívnu funkciu.

POČASIE: Predpoveď na dnes

Jasno až polojasno. Ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Nočná teplota 9 až 4, v dolinách a kotlinách ojedinele okolo 2 st. Denná teplota 17 až 22, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 14 st. Bezvetrie alebo len slabý vietor.

Javorčík odchádza z realizačného tímu, nahradí ho Čacho

Norbert Javorčík končí pri reprezentačnej osemnástke. Ako hlavný dôvod uviedol veľké časové vyťaženie, keďže je aj trénerom mládeže v Banskej Bystrici. Prekážalo mu aj zrušenie projektu centralizovanej prípravy hokejistov do 18 rokov.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Mikulík z Infinity Capital.

Bankrotu sa podnikatelia len tak nezbavia, legislatíva sprísnila podmienky

Zadlžených spoločností sa podnikatelia už tak ľahko nezbavia. Podľa novej legislatívy sa totiž výrazne sprísnia pochybné fúzie, pri ktorých schránková spoločnosť zhltne problémové firmy. Trestné ale už bude aj poskytovanie takýchto právnych služieb. Tie dnes na Slovensku prekvitajú.