HOSŤ V ŠTÚDIU: Z. Simon o aktuálnom dianí v politike

Zsolt Simon po oznámení, že strana Most-Híd po voľbách vstupuje do vládnej koalície so stranou Smer-SD, z tejto strany vystúpil a vzdal sa aj všetkých volených funkcií. No mandát poslanca Národnej rady si ponechal. Viac nám k tomu povedal nezávislý poslanec Zsolt Simon.

Spojené štáty čelia škandálu, unikli terabajty citlivých dát

V Spojených štátoch unikol najväčší objem utajovaných dát v histórii krajiny. Zlodejom údajov je podľa vyšetrovateľov zamestnanec Národnej agentúry pre bezpečnosť. Medzi ukradnutými informáciami sú aj dokumenty, ktoré úrady označili ako veľmi citlivé.

Tóth po operácii myslí na novú sezónu, ambície ma vysoké

Slovenský olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth sa po operácii ľavej holennej šľachy cíti veľmi dobre a s optimizmom hľadí do ďalšej prípravy. Jej vrcholom budú augustové majstrovstvá sveta v Londýne, na ktorých bude obhajovať zlato.

Nestihli to všetci. Bezcenné akcie už bez platenia neprevediete

Majitelia bezcenných akcií mohli do 30. júna tohto roka previesť svoje cenné papiere bezplatne na štát. Tí, ktorí tak urobili, sa tým vyhli ďalším poplatkom za vedenie účtu. Centrálny depozitár cenných papierov napriek tomu stále eviduje asi 150-tisíc účtov, ktoré ľudia na štát nepreviedli a preto za ne musia platiť aj naďalej.

Zákon o poplatku za rozvoj má chyby, poslanci navrhli zmeny

Poplatok za rozvoj by sa nemal vzťahovať na zateplenie bytového domu či údržbu stavby. Navrhujú to poslanci Národnej rady za Most-Híd Gábor Gál, Peter Antal a Péter Vörös v novele zákona o miestnom poplatku za rozvoj, ktorú plénum parlamentu posunulo do druhého čítania.

F. Gurry o duševnom vlastníctve

Vývoj technológií výrazne ovplyvňuje problematiku duševného vlastníctva a prináša nové trendy v oblasti patentovania. Aký je vývoj v tejto oblasti, o tom sa Andrej Horváth rozprával s generálnym riaditeľom svetovej organizácie duševného vlastníctva, Francisom Gurrym.

Súťaž Slovak Press Photo ocenila autorov najlepších snímok

Bratislavský Primaciálny palác bol miestom vyhlásenia oficiálnych výsledkov 5. ročníka súťaže Slovak Press Photo, ktorá má za cieľ prinášať nezávislé autentické obrazové svedectvo o živote tak, ako ho vidia fotografi žijúci v Slovenskej republike a v okolitých krajinách.