ME vo futbale hračov do 21 rokov mobilna verziqa
Premiér upozorňuje na katastrofálny stav dopravy v Ružomberku
Slovensko

Premiér upozorňuje na katastrofálny stav dopravy v Ružomberku

Premiér Robert Fico vyzve ministra dopravy, aby začal osobne a urýchlene riešiť problémy okolo dopravnej infraštruktúry v Ružomberku. Vyhlásil to po skončení výjazdu na Liptove. Reagoval tak na protesty obyvateľov, ktorí už v meste dvakrát zablokovali cestu. Zároveň vyzval poslancov, aby práve pre cesty už na jeseň spoločne odblokovali dlhovú brzdu.

Krompašania sa trápia, takmer v každej rodine je niekto nezamestnaný

Po tom, ako japonský výrobca elektroniky odišiel z Krompách a prepustil asi tisíc zamestnancov, nastala v meste bieda. Niet vari jedinej rodiny, ktorá by nemala niekoho bez práce alebo zamestnaného tisícky kilometrov ďaleko. Mesto má so zháňaním investora starosti. Mesto navštívil prezident Andrej Kiska.

Mladým futbalistom v Košiciach svitá na lepšie časy

Mestské dotácie na mládežnícky futbal v Košiciach sa budú po novom rozdeľovať spravodlivejšie. Väčšina z 300-tisícového balíka doteraz putovala do najväčšieho futbalového klubu VSS Košice. Ten má ale finančné problémy a jeho budúcnosť je ohrozená. Mesto chce preto podporiť tie kluby, v ktorých budú v nasledujúcej sezóne hrať mladí futbalisti.

Hantuchová bude komentovať Wimbledon pre americkú Fox Sports

Daniela Hantuchová je zranená a aktuálne bez tenisu, ale nuda jej nehrozí. Niekdajšia svetová päťka je dnes až vo štvrtej stovke rebríčka WTA a pomaly myslí na kariéru po kariére. Zrejme sa však bude naďalej spájať s tenisom a možno prácou pre veľké svetové turnaje.

Danko: Najlepšie podnikateľské podmienky by mala získať Kia a Samsung
Ekonomika

Danko: Najlepšie podnikateľské podmienky by mala získať Kia a Samsung

Nedostatočná infraštruktúra a málo kvalifikovaní pracovníci sú brzdou rýchlejšieho rozvoja aj pre kórejských investorov fungujúcich na Slovensku. Povedal to predseda národnej rady Andrej Danko po stretnutí s vedením spoločností Kia Motors a Samsung. Obe firmy u nás zamestnávajú tisícky ľudí, a preto by mali mať podľa lídra parlamentu u nás, čo najlepšie podnikateľské podmienky.

HOSŤ V ŠTÚDIU: P. Škriniar o hypotékach pre mladých

Hypotéky pre mladých budú od prvého júla menej dostupné. Výhodný úver získate, keď zarábate najviac 1166 eur. Či sa to prejaví aj na menšom záujme o hypotéky pre mladých, nám povedal Pavel Škriniar, analytik portálu Finančná hitparáda.

Podmienky pre nelegálne zamestnávanie má zjemniť novela

Novela zákona o nelegálnej práci z dielne rezortu práce má odstrániť doterajšiu tvrdosť zákona. Konštatoval to po rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR minister práce Ján Richter. Tripartita právnu normu na zasadnutí odsúhlasila.

Kto vonia kliešťom najviac? Zverejnili rizikové skupiny

Vôňa tabaku a alkoholu priťahuje kliešťov, upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Naopak, ľuďom so studenými končatinami sa vyhýbajú. Ďalšou zaujímavosťou podľa hygienikov je, že človek môže kliešťa odpudiť cesnakovou arómou.

Zistili nové fakty o živote bocianov, rúcajú staré mýty

Ochranári a ornitológovia sa dozvedeli nové fakty o živote bocianov. Sprostredkovali im ich takzvané krúžky, teda značky, ktorými sú mnohé jedince označené. Umožňujú mapovať migračné trasy a práve tie sú neraz prekvapujúce. Novozískané fakty dokonca rúcajú niektoré mýty.

ONLINE: Káčer je späť a bicykluje pre dobrú vec

Nezlomný Peter Káčer a nadácia našej televízie zorganizovali ďalší ročník charitatívnej akcie Káčer na bicykli. Ako počas minulých rokov, aj teraz je cieľom pomoc siedmim ľuďom v núdzi. Pomôcť im môžete aj vy a to zaslaním prázdnej SMS na číslo 832. Dobrodružstvá Petra a jeho tímu na jednotlivých etapách charitatívnej tour s vami sledujeme online.