Karibik zasiahol hurikán Matthew, najsilnejší od roku 2007

Americké Národné centrum pre hurikány informovalo, že hurikán Matthew zosilnel a dosiahol piaty stupeň, čím sa stal najsilnejším v oblasti Atlantiku od hurikánu Felix v roku 2007. Hurikán totiž sprevádza vietor s rýchlosťou 260 km/h, ktorý v nárazoch dosahuje až 320 km/h.

V Nitre Tóth pre problém s nohou neštartoval, ale otváral preteky

Na 9. ročníku populárnej chodeckej Nitry čerstvý 11-násobný slovenský chodec roka Matej Tóth pre problémovú nohu neštartoval a nemohol tak obhajovať prvenstvo z minulej sezóny. Obletovaný olympijský šampión sa v rodnom meste tentoraz predstavil aspoň v úlohe štartéra.

HOSŤ V ŠTÚDIU: J. Remeta o aktuálnej daňovej prognóze

Minister financií sa môže tešiť. Odborníci na ministerstve navýšili odhad daňových a odvodových príjmov. V porovnaní s júnovou prognózou pritečie štátnej kasy o takmer 400 miliónov viac. O aktuálnej daňovej prognóze sme sa rozprávali s Jánom Remetom, analytikom Inštitútu finančnej politiky pri ministerstve financií.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Vlachynský o byrokracii vo firmách

Keď sa pýtame našich podnikateľov na to, čo ich najviac trápi, často spomínajú byrokraciu. Odborníci z Inštitútu INESS sa pozreli na tento problém trochu konkrétnejšie. Zostavili takzvaný Byrokratický index, o ktorom nám viac povedal Martin Vlachynský, analytik z inštitútu INESS.

G. Öttinger o jednotnom digitálnom trhu

Na Slovensku môže vzniknúť unikátna digitálna diaľnica. Na ceste do Rakúska, Maďarska a Česka chcú vývojári testovať možnosti bezdrôtovej komunikácie v pohybe. O tom, v akom štádiu je budovanie jednotného digitálneho trhu nám povedal viac nemecký eurokomisár Günther Öttinger, ktorý je zodpovedný za túto agendu.

HOSTIA V ŠTÚDIU: M. Ďurinda a J. Topora o 33 rokoch kapely Tublatanka

33 rokov je v živote azda najkrajší vek, kedy je človek na vrchole svojich tvorivých síl. Kristove roky oslavuje tento rok aj slovenská rocková skupina Tublatanka, ktorá sa na vrchole drží od 80-tych rokov. V štúdiu TA3 sme privítali členov skupiny: Maťa Ďurindu a Juraja Topora.