Poslancom listy prezerať nebudú. Robili to už skôr, tvrdí OĽaNO
Slovensko

Poslancom listy prezerať nebudú. Robili to už skôr, tvrdí OĽaNO

Vedúci Kancelárie Národnej rady Daniel Guspan po kritike pozastavil až do poslaneckého grémia body, týkajúce sa otvárania pošty poslancom. Listy s nevhodným obsahom vraj už poslancom rozdistribuovali. Igor Matovič však na ďalšej tlačovej besede uviedol, že listy poslancom zadržiavali ešte pre aprílovým nariadením kancelárie NR SR.

Obmedzenia na Devínskej ceste ešte potrvajú, vyhlásil magistrát

Vodiči na frekventovanej Devínskej ceste v Bratislave budú musieť aj naďalej počítať s dopravnými obmedzeniami. Premávka je tam zúžená do jedného pruhu odvtedy, ako sa 5. apríla zrútila časť skalnej steny. Mimoriadna situácia, ktorú vyhlásil magistrát hlavného mesta potrvá, kým masív nezabezpečia sieťami. Ako dlho práce potrvajú, zatiaľ jasné nie je.

POČASIE: Predpoveď na dnes

Oblačno až zamračené, na Zemplíne prechodne aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 5 až 13 st., juhu stredného Slovenska, a väčšinou aj na východe 14 až 22 st.

S kariérou končí výrazná postava motorizmu, dvojnásobný víťaz Nascar

So svetom motorizmu sa na konci roka rozlúči veľká postava. Dale Earnhardt junior je síce známy najmä v zámorí, no preteky Nascar naberajú na popularite aj v Európe. Dvojnásobný víťaz šampionátu oznámil, že po tejto sezóne končí vo veku 42 rokov s kariérou. Neprekoná tak svojho otca, ktorý jazdil do päťdesiatky a láska k autám ho stála život.

Albasini vyhral prvú etapu Okolo Romandie, má siedme etapové víťazstvo

Víťazom upršanej 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Romandie sa stal domáci Švajčiar Michael Albasini. Jazdec z tímu Orica-Scott mal najviac síl v záverečnom stúpaní na vrchol v Champéry. Albasini pozná mokré domáce cesty na jednotku, veď to je už jeho siedme etapové víťazstvo na tomto podujatí.

Virtuálne pokladne poslúžia ako opatrenie pred daňovými podvodmi
Ekonomika

Virtuálne pokladne poslúžia ako opatrenie pred daňovými podvodmi

Virtuálnu pokladnicu budú môcť používať aj väčšie firmy. Ministerstvo financií totiž zruší mesačný limit, podľa ktorého mohli podnikatelia touto formou vydať maximálne tri tisíc bločkov. Opatrenie je súčasťou akčného plánu boja proti daňovým podvodom. Pokladnice prepojené na finančnú správu ale zrejme budú pre niektoré odvetvia už čoskoro povinné.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Jiří Tyleček z X-TRADE Brokers.