Ohlásenie udalostí je zdĺhavé, linka 112 čelí kritike
Slovensko

Ohlásenie udalostí je zdĺhavé, linka 112 čelí kritike

Operátori tiesňovej linky 112 niekedy volajúcich vytáčajú do nepríčetnosti. Ľudia, ktorí na ňu telefonovali tvrdia, že ohlásenie udalosti je prostredníctvom linky príliš zdĺhavé. Operátori si volajúceho prepínajú z dispečingu na dispečing a kým ten musí niekoľkokrát opakovať, čo sa stalo, cenné sekundy a možno aj minúty sa míňajú. Profesionálny záchranár im dáva za pravdu.

Komu patria pozemky? Bratislavčania žalujú magistrát aj NBS

Bratislavský magistrát previedol na Národnú banku Slovenska pozemky bez platného uznesenia. Napriek tomu centrálna banka v katastri figuruje ako nový majiteľ už vyše mesiaca. Ide o ulicu s 30. parkovacími miestami, ktoré slúžili rezidentom a návštevníkom kultúrneho strediska. Na mesto aj banku preto obyvatelia podali žalobu.

Vyšetrovanie zabitia brata vodcu KĽDR spôsobilo vážny diplomatický spor s Malajziou
Zahraničie

Vyšetrovanie zabitia brata vodcu KĽDR spôsobilo vážny diplomatický spor s Malajziou

Medzi Kórejskou ľudovodemokratickou republikou a Malajziou vznikol vážny diplomatický spor. Dôvodom je priebeh vyšetrovania vraždy brata severokórejského vodcu Kim Čong-una. Veľvyslanec KĽDR v Malajzii označil vyšetrovanie za nedôveryhodné. Vláda v Kuala Lumpur obvinenia z politickej zaujatosti odmietla.

Šance Le Penovej stúpli. Dobieha súperov v prezidentských voľbách

Líderka francúzskej krajnej pravice Marine Le Penová zmenšuje náskok svojich hlavných súperov v prezidentských voľbách, nezávislého centristicky orientovaného kandidáta Emmanuela Macrona a konzervatívca Francoisa Fillona, ale stále platí, že v druhom kole volieb 7. mája by s každým z nich prehrala.

Orbán vymenoval päť rizík, ktorým podľa neho čelí Maďarsko

Maďarsko bude v roku 2017 čeliť viacerým rizikám: okrem ilegálnej migrácie to bude zasahovanie do vnútorných záležitostí, ako aj tlak z Európskej únie. Podľa agentúry MTI to povedal v Budapešti na úvod jarnej schôdze parlamentu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Stajňa formuly 1 Suber predstavila monopost c36-Ferrari

Predstaví sa s ním v tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta. Dominuje na ňom modrá farba doplnená bielou a zlatou. Švajčiarska stajňa so sídlom v Hinwile uviedla, že štvorkolesový tátoš je širší o 20 cm a má rovné dva metre. Z predošlého monopostu C35 nič neprevzala.

Federer zavítal do Prahy, propagoval exhibičný turnaj

Švajčiarsky tenista Roger Federer po takmer desiatich rokoch opäť zavítal do Prahy. Cieľom jeho návštevy bola propagácia nového exhibičného turnaja družstiev s názvom Laver Cup, ktorého 1. ročník sa uskutoční v septembri práve v českej metropole.

Gréci budú potrebovať menej peňazí, tvrdí riaditeľ záchranného fondu

Gréci budú napokon potrebovať menej peňazí, ako im veritelia prisľúbili. Myslí si to riaditeľ záchranného fondu pre problémové krajiny Klaus Regling. V rámci tretej finančnej injekcie majú Atény dostať až 86 miliárd eur. Vývoj v gréckej štátnej kase je ale lepší, ako predpokladali odborníci.

NASA chce hľadať mimozemský život na najnádejnejšom mieste

V súčasnosti zrejme v slnečnej sústave neexistuje nádejnejšie miesto na nájdenie mimozemského života, ako v hĺbkach Jupiterovho mesiaca Europa. Zdá sa, že NASA sa konečne odhodláva prekonať vážne problémy - vzdialenosť, radiáciu ale aj hrubý ľad - a k uzavretému oceánu, v ktorom môžu plávať tie najväčšie prekvapenia, pošle sondu.

Druhý pokus vyšiel. Raketa Falcon 9 vezie zásoby pre ISS

Na druhý pokus odštartovala z Kennedyho vesmírneho centra na floridskom Myse Canaveral nosná raketa Falcon 9 spoločnosti SpaceX. Do vesmíru vyniesla bezposádkovú loď vezúcu 2,5 tony zásob a vybavenia pre šesťčlennú posádku Medzinárodnej vesmírnej stanice, jej prvý stupeň zároveň úspešne pristál späť za Zemi, informovala agentúra Reuters.