Mobilne aplikacie (v mobile)

Nehodu záchranárskeho vrtuľníka vyšetrili, príčinu však nezistili

Vyšetrovatelia leteckých nehôd po necelom roku dokončili hľadanie príčin havárie záchranárskeho vrtuľníka v katastri obce Strelníky. Letecký a námorný vyšetrovací útvar Ministerstva dopravy skonštatoval, že pilot po vzlete 7. septembra nevystúpal do bezpečnej výšky nad okolitým terénom. Prečo, vyšetrovatelia nezistili.

Rekonštrukcia mosta nad Ružínom napreduje, upravili aj obchádzkové trasy

Práce na moste nad vodnou nádržou Ružín napredujú a jeho rekonštrukcia by dokonca mohla byť ukončená o niečo skôr oproti plánovanému termínu. Do decembra musia vodiči využívať obchádzkové trasy, prípadne lesnú účelovú cestu pri Opátke. Na ich úpravy krajskí poslanci schválili ďalší balík peňazí.

Na Slovakiaringu si zmerali sily slovenské jazdecké hviezdy

Víkendová Veľká cena Slovenska pretekov cestných automobilov priniesla fanúšikom napínavé súboje a špičkové pretekárske stroje. Na Slovakiaringu sa predstavili naši najlepší. Víťazom hlavných pretekov sa stal Miroslav Konôpka.

Hokejová reprezentácia začala s prípravou, Ramsay privítal hráčov

Naša hokejová reprezentácia začala so spoločnou prípravou na prvej akcii v olympijskej sezóne. Kanadský tréner Slovákov Craig Ramsay privítal v Žiline 23 hráčov, pričom oproti pôvodnej nominácii nastali dve zmeny. Zranených Ivana Baranku a Dávida Skokana nahradili obranca Ladislav Romančík a útočník Marek Zagrapan.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Bíliková o pohonných látkach a nižších daniach

Ekologickejšie pohonné látky budú zaťažené nižšími daňami. Reč je o benzíne a nafte, ktoré budú obsahovať požadovaný obsah biopalív. Naopak, daň pri menej ekologických palivách sa zvýši. S týmto návrhom prišlo ministerstvo financií, v snahe viac chrániť životné prostredie. A to ešte nie je všetko. Zmeny sa majú dotknúť aj daní z cigariet a tabaku. Otázkou je teda, či budú motoristi alebo fajčiari platiť viac? K tejto téme nám viac povedala Martina Bíliková, riaditeľka odboru nepriamych daní na ministerstve financií.