Koniec zábav a hodovania. Popolcovou stredou sa začal pôst

Popolcovou stredou sa v rímskokatolíckej cirkvi začína 40-dňové obdobie pôstnej prípravy na Veľkú noc - najstaršie a najvýznamnejšie sviatky kresťanského cirkevného roka. Znamená koniec fašiangov, obdobia zábav, plesov a karnevalov. Na záver fašiangov sa tradične "pochováva" basa či iné hudobné nástroje.

Zrážka vlakov v Bavorsku má desať obetí, nikoho už vraj nehľadajú

Čelná zrážka vlakov v Bavorsku si vyžiadala desať obetí. Bilancia je konečná a nikoho ďalšieho už nehľadajú, uviedol hovorca policajného riaditeľstva v Rosenheime. Podľa neho tiež nikto z asi 80 zranených nie je v ohrození života. Nehoda bola najhorším železničným nešťastím v Bavorsku za viac ako 40 rokov.

Martin Kližan postúpil v Rotterdame do 2. kola, vyradil Španiela Robreda

Súperom Martina Kližana v 2. kole bude známy bojovník Marcos Bagdatis. Finalista Australian open z roku 2006 vyradil ako nenasadený hráč turnajovú štvorku Davida Goffina po setoch 6-1,5-7, 7-6. v rozhodujúcom sete - v jeho tajbrejku prehrával Cyperčan 2-5, no sériou piatich loptičiek otočil na 7-5 a po dvoch hodinách a 22 minútach mohol oslavovať postup.

Zraz reprezentácie v Žiline bol bez poltucta hráčov Slovana

Bez hráčov Slovana Bratislava sa zišla naša hokejová reprezentácia na zraze pred Slovakia Cupom. Šestica belasých sa k národnému tímu pripojí v stredu. Dejiskom tradičného turnaja, na ktorom okrem Slovákov zabojujú o víťazstvo aj Bielorusi a Švajčiari, je tentoraz Žilina.

Druhý pilier nezhodnocuje peniaze sporiteľov tak, ako by mohol

Dôvodom nie sú len časté zásahy do systému, ale aj zlé rozhodnutia ľudí, ktorí svoje peniaze vkladajú najmä do garantovaných dlhopisových fondov. Ich zhodnotenie pritom nemusí pokryť ani infláciu a poplatky správcovských spoločností.

Burzové správy

Burzové a kurzové správy pripravil Jaroslav Brychta z X-Trade Brokers.

Moskva bude mať ďalšie medzinárodné letisko

Ruské hlavné mesto dostane onedlho štvrté veľké letisko. Letisko Ramenskoje, ktoré sa nachádza 50 km južne od Moskvy, začne prevádzku pravdepodobne už 15. marca. Informuje o tom agentúra DPA.

Sibírske mesto vyrobí DiCapriovi Oscara

Obyvatelia mesta Jakutsk na ruskom Ďalekom východe darovali svoje zlato a striebro niekomu, kto je ich srdciam blízky - americkému hercovi Leonardovi DiCapriovi.

Ind sa údajne stal prvou obeťou pádu meteoritu v dejinách

Úrady v indickom štáte Tamilnádu tvrdia, že predmet ktorý v nedeľu spadol z oblohy a zabil jedného muža a zranil tri ďalšie osoby, bol meteorit. Ak by sa táto možnosť potvrdila, išlo by o prvý zaznamenaný prípad takéhoto úmrtia v histórii, napísal denník Gulf News.

Do indickej školy vtrhol leopard, dohrýzol šesť ľudí

Leopardí samec zranil v nedeľu v indickom meste Bangalúr šesť ľudí, ktorí sa ho pokúšali odchytiť po tom, ako sa dostal do priestorov miestnej strednej školy. Informovala o tom spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na tamojšie úrady.