Terorizmus ako jav tu bol aj bude, tvrdia odborníci

Terorizmus je jav, ktorý je na svete neustále prítomný a je len na štátoch a ich obyvateľoch, ako sa s touto hrozbou vyrovnajú. Zhodli sa na tom viacerí účastníci konferencie nazvanej Potenciál spravodajských služieb proti medzinárodnému terorizmu.

Príspevok pre ľudí v domácej opatere je podľa asociácie diskriminačne nízky

Žiadatelia o sociálnu pomoc sú diskriminovaní. Tvrdí to Asociácia prijímateľov sociálnych služieb. Rozdiely vo finančných príspevkoch podľa nich spôsobili, že ľudia sa nemôžu slobodne rozhodnúť medzi ubytovaním v zariadeniach a domácou starostlivosťou. Podľa ministerstva sociálnych vecí je všetko v poriadku a poskytovanie služieb je nastavené pre potreby klienta.

Novela o verejnom obstarávaní má eliminovať schránkové spoločnosti

Úrad pre verejné obstarávanie eviduje už dvetisíc podnikateľov, ktorí chcú vstupovať do štátnych zákaziek. Nový register užívateľov koncových výhod z nich má vylúčiť schránkové spoločnosti. Odborníci ale upozorňujú na to, že firmy s neznámym majiteľom sa budú môcť naďalej zúčastňovať na čerpaní eurofondov či obchode so štátom.

Na grécke banky zaútočili hackeri, žiadali výkupné

Na tri grécke banky zaútočili minulý týždeň hackeri, ktorí od nich žiadali výkupné vo virtuálnej mene bitcoin za to, že im prestanú škodiť. Informovala o tom agentúra Rueters s odvolaním sa na zdroje z gréckeho bankového sektora.

HOSŤ V ŠTÚDIU: B. Kostka o koncertoch skupiny Fragile

V nasledujúcich minútach sa presuňme do sveta hudby. Ak máte radi tú slovenskú, skupina Fragile bude pre vás to pravé. Po projekte so symfonickým orchestrom, v ktorom uviedli nesmrteľné hity skupiny Queen, sa k piesňam Freddieho Mercuryho vracajú opäť.