Nemci deklasovali Kazachov a dostali sa v tabuľke pred Slovákov. Dáni v dráme zdolali Britov

17.5.2024 19:10

Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Kazachstanom 8:2 v zápase "slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave. Pripísali si tretí triumf na šampionáte a s deviatimi bodmi poskočili v tabuľke na 2. miesto o bod pred Slovákov.

nemecko hokej

Nemci nastúpia na ďalší duel v sobotu 18. mája od 16.20 h proti Poľsku, Kazachstan čaká v nedeľu 19. mája po dni voľna v rovnakom čase výber USA.

B-skupina:

Nemecko - Kazachstan 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

Góly: 2. Szuber (Stachowiak, Peterka), 3. Tuomie (Kastner, Ugbekile), 22. Peterka (Stachowiak, Wissmann), 29. Reichel (Pföderl), 36. Kälble (Peterka, Stachowiak), 51. Reichel (Peterka, Stachowiak), 55. Tiffels (Sturm), 59. Kastner (Ehl, Tuomie) – 8. Starčenko (Paňukov, Rymarev), 52. Koroljov (Bojko, Asetov). Rozhodcovia: Holm (Švéd.), Vikman (Fín.) – Briganti (USA), Špůr (ČR), vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 8 479 divákov.

Hrdina Wejse

Hokejisti Dánska si na prebiehajúcich MS pripísali na konto druhé víťazstvo. V dueli A-skupiny zdolali v Prahe tím Veľkej Británie 4:3. O ich triumfe vo vyrovnanom súboji rozhodol osem minút pred koncom tretej tretiny Christian Wejse v presilovke.

Dva góly víťazov zaznamenal Mikkel Aagaard, tri asistencie Nick Olesen. Dáni sú so šiestimi bodmi na piatej priečke neúplnej tabuľky, Briti sú po štyroch dueloch bez bodu poslední.

Veľká Británia najbližšie nastúpi v sobotu o 20.20 h proti domácemu Česku, Dáni si o osem hodín skôr zmerajú sily so Švajčiarskom.

A-skupina:

Veľká Británia - Dánsko 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 6. Kirk (Curran, Ruopp), 11. Neilson (Mosey, Lake), 39. Halbert (Lachowicz, Perlini) – 7. Aagaard (Mölgaard, Olesen), 9. Bruggisser (Olesen, Wejse), 22. Aagaard (Olesen, Mölgaard), 53. Wejse (Blichfeld, Bruggisser). Rozhodcovia: Björk (Švéd.), MacFarlane – Briganti (obaja USA), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 16.277 divákov.