Roman rozhodol o postupe Třinca do finále v 122. minúte. Jeho tím prepísal históriu

13.4.2024 19:47

Slovenský hokejista Miloš Roman rozhodol gólom vo štvrtom predĺžení o postupe Třinca do finále českej extraligy. V ňom zabojuje s Pardubicami o zisk šiesteho titulu.

HC Oceláři Třinec
Facebook/HC Oceláři Třinec
ilustračná fotka

Oceláři sa stali prvým tímom v histórii súťaže, ktorý otočil sériu play-off štyrmi víťazstvami v rade.

Slovenská stopa v zápase

V sobotnom siedmom semifinálovom dueli play-off prehrávali obhajcovia titulu v pražskej O2 Aréne so Spartou 1:2. Vyrovnať sa necelých 60 sekúnd pred koncom podarilo Markovi Daňovi, ktorý zakončil prihrávku od Libora Hudáčka. Ten v stretnutí zaznamenal dve asistencie.

Tento zápas bol druhý najdlhší v histórii českej extraligy. Prvenstvo drží duel medzi Vítkovicami a Mountfield HK, ktorý trval 139 minút.

Třinec neprehral sériu play-off od sezóny 2017/18. Sparta naposledy získala titul v roku 2008, odvety sa predstavila dvakrát vo finále, ale ani raz neuspela.

semifinále play-off českej extraligy - siedmy zápas

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 5. a 21. Krejčík  – 12. Helewka (Hudáček), 60. Daňo (Hudáček, Marinčin), 122. Roman